PAYLAŞ

BİZ KİMİZ

“Karanlığa söveceğine, bir mum da sen yak.” Konfüçyüs

123Bu ünlü sözüyle Konfüçyüs, günümüz edebi camianın çıkmaz sokaklarına, karanlık köşelerine kandilimizle ışık tutmayı, aydınlatmayı amaçlayan bizleri, Dil ve Edebiyat gençliğini tanımlıyor adeta. Farklı şehirlerin farklı kültürlerinde yetişip, aynı amaç uğruna bir araya gelerek Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği çatısı altında Gençlik Komisyonunu oluşturduk. Geçen bu süre zarfında ortak değer ve hedefleri belirleyerek grup üyeleri arasındaki bağları güçlendirdik. Buna ek olarak, yapılan sunum, kitap tahlilleri ve edebi sohbetler ile bilgi birikimimizi giderek artırmış olduk.

Amatör bir ruhla profesyonel işlere imza atma adına özgün projeler üretmek için çıktığımız bu yolda adım adım ilerlemeyi düşünüyoruz. Bu çerçevede ilk ve en büyük projelerimizden biri, aylık kültür-sanat ve edebiyat dergisi çıkarmak idi. Dergi dünyasına genç bir ruh katmak amacıyla 2010 yılı Ekim ayında “Kandil Dergisi”ni ortaya çıkardık. Ortaya bir eser çıkarmanın hazzı ve heyecanı ile birlikte genç arkadaşlarımıza doğrudan ulaşabileceğimiz bu ortamda mütevazı bir yer edindik.

Burada bulunmamızın en önemli amacı; düzenli olarak belirli zaman dilimlerinde bir mecraya yazı yetiştirmenin tatlı telaşı ve bunun getirdiği çaba ile yöneleceğimiz alanda kendimizi geliştirerek, düşüncelerimizi paylaşmaktır. Farklı fikir ve düşüncelerden beslenerek ekip çalışması ile üretilen bu değerli çalışmanın mutluluğunu, her ay sizlerle paylaşmak istiyoruz. Mutluluğun paylaştıkça güzelleştiğini tecrübe edinen bizler, genç kalemlerin de bu mutluluktan kendilerine pay çıkarmalarının önünü açmayı arzuluyoruz.

Her ayın başlamasıyla birlikte, yeni sayının içeriğine buradan ulaşabilir; değerli görüş,öneri ve yayımlanmasını düşündüğünüz yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. yazar@kandildergisi.com

Gülen yüzümüz ve güzel Türkçemizle hepinizi bu güzel sayfadan selamlıyoruz.

Facebook | Twitter | Flickr